Get Adobe Flash player

IV REGIONALNY KONKURS UCZNIÓW RZEMIOSŁA FRYZJERSKIEGO

IV REGIONALNY KONKURS UCZNIÓW RZEMIOSŁA FRYZJERSKIEGO

ZŁOTÓW, 29.05.2016 r.

W sali Domu Rzemiosła w Złotowie odbył się IV Regionalny Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas I, II, i III z zakładów rzemieślniczych zrzeszonych w Cechach w Pile, Chodzieży, Wałczu i Złotowie.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Pilski Pan Eligiusz Komarowski,

Starosta Złotowski Pan Ryszard Goławski oraz Burmistrz Miasta Złotowa Pan Adam Pulit.

Puchary, medale i nagrody ufundowali: Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, Starosta Złotowski, Starosta Pilski, Burmistrz Miasta Zlotowa, Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży, Cech Rzemiosł Różnych w Wałczu, Cech Rzemiosł Różnych w Pile, Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie oraz Firma Goldwell, Cukiernia „Kraina Słodkości” Franciszek Tomke i Restauracja „Millenium” Michał Wawrzyniak.

Umiejętności młodych, przyszłych fryzjerów oceniało jury w składzie:

– Michał Kaniewski – Przewodniczący,

– Hanna Goldyszewicz – Koźlikowska,

– Sara Kaniewska.

Awangarda i wiosenne inspiracje to konkurencje z którymi zmagali się uczniowie klas pierwszych i drugich. Klasy trzecie toczyły rywalizację w strzyżeniu i czesaniu fryzur damskich i męskich.

Uczestnicy wykazali się bardzo wysokimi umiejętnościami, wyobraźnią oraz inwencją twórczą.

Wg oceny jury, tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem wykonania jak i umiejętności artystycznych. Przyjazna atmosfera sprzyjała młodym wykonawcom w prezentacji ich umiejętności.

Laureaci konkursu:

Klasa I – fryzura awangardowa

I miejsce Katarzyna Sobczak, mistrz Anna Staniszewska Wałcz – Cech Rzemiosł Różnych w Wałczu

II miejsce Natalia Wachowska – Salon Fryzjerski „ Twój Styl” Wyrzysk – Cech Rzemiosł Różnych w Pile

III miejsce Jagoda Kaniecka – Marta Majszczyk Jastrowie – Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie

Klasa II- Wiosenne inspiracje

I miejsce Patrycja Górna – Krystyna Gleń Chodzież – Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży

II miejsce Patrycja Just – Lilianna Kusa Piła – Cech Rzemiosł Różnych w Pile

III miejsce Maja Jastrzębska – Anna Stawiszyńska Złotów – Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie

Klasa III

Dział damski

I miejsce Karla Karina Kuwik – Maria Redam-Środa Chodzież – Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży

II miejsce Oliwia Piątkowska – Dorota Kołodziejczyk Chodzież – Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży

III miejsce Aleksandra Osesek – Katarzyna Szmyt Wysoka – Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie

Dział męski

I miejsce Izabela Plewa – Monika Pawlicka Piła – Cech Rzemiosł Różnych w Pile

II miejsce Maria Paluszkiwicz – Łukasz Dubaj Złotów – Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie

III miejsce Karolina Krüger – Krystyna Gleń Chodzież – Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz mistrzom szkolącym.