Get Adobe Flash player

V Regionalny Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego

V Regionalny Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego

11 czerwca br. tym razem w hali sportowej przy al. Mickiewicza w Złotowie, do rywalizacji stanęli uczniowie kl. I, II i III z powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego oraz złotowskiego.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Starostowie z Chodzieży, Piły, Złotowa oraz Burmistrz Miasta Złotowa.

 

Oto wyniki konkursowe:

Kl. I – fryzura awangardowa

1.Natalia Białożyńska (Joanna Szychowiak-Nowak – Chodzież)

2. Angelika Hyl ( Magdalena Sommerfeld – Piła)

3. Inez Sielezin ( Elżbieta Fryc – Czarnków)

Kl. II – lata 60-te

  1. Daria Abraham (Danuta Strumnik – Chodzież)
  2. Daria Sobczyk (Aneta Tetzlaff – Złotów)
  3. Paulina Radzijewska (Anna Szumowska – Krzyż Wlkp)

Kl. III

Dział damski – fryzura dzienna konsumencka strzyżenie, modelowanie z przeczesaniem na wieczorową

  1. Maja Jastrzębska (Anna Stawiszyńska – Złotów)
  2. Magdalena Osiadło (Joanna Kalla – Debrzno)
  3. Julia Glanc (Renata Szychta – Chodzież)

Dział męski – fryzura klasyczna, strzyżenie, modelowanie z przeczesaniem na użytkową

  1. Ewelina Piątkowska (Anna Stawiszyńska – Złotów)
  2. Maja Jastrzębska (Anna Stawiszyńska – Złotów)
  3. Magdalena Osiadło (Joanna Kalla – Debrzno)

Młodych fryzjerów oceniali mistrzowie:

– Stanisław Marczak z Poznania – przewodniczący komisji

– Michał Kaniewski z Wagrowca

– Hanna Goldyszewicz-Koźlikowska z Wyrzyska

 

Organizatorami konkursu byli: Pełnomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej Regionu Pilskiego – Katarzyna Jeleń, Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie oraz współorganizator Burmistrz Miasta Złotowa Pan Adam Pulit.

Konkurs prowadziła Kol. Anna Stawiszyńska – mistrz fryzjerski.

Przed wręczeniem pucharów, medali i nagród wystąpiły dzieci i młodzież z Centrum Szkoły Tańca TOP TOYS ze Złotowa Anny i Marcina Dubrownik.

Nagrody wręczali m.in. Wicestarosta chodzieski Pan Mirosław Juraszek, wiceburmistrz Złotowa Pani Małgorzata Chołodowska, Starszy Cechu w Pile Pan Jan Janczewski.

Konkurs był okazją do zaprezentowania umiejętności, porównania z konkurencją, a także

próba stresu przed egzaminem czeladniczym.

Konkurs mógł odbyć się dzięki zaangażowaniu członków Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie i pracowników Cechu.

Organizatorzy dziękują sponsorom za ufundowanie nagród, pucharów i dyplomów.

Sponsorami konkursu byli:

  1. Starostwo Powiatowe Chodzież,
  2. Starostwo Powiatowe Piła
  3. Starostwo Powiatowe Złotów
  4. Urząd Miasta Złotów
  5. Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu
  6. Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży
  7. Cech Rzemiosł Różnych w Czarnkowie
  8. Cech Rzemiosł Różnych w Pile
  9. Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie
  10. Restauracja MILLENIUM Michał Wawrzyniak Złotów
  11. Firma GOLDWELL
  12. NABU Agencja Reklamowa Złotów

Zapraszamy do galerii.