Get Adobe Flash player

PASOWANIE NA UCZNIA RZEMIEŚLNICZEGO 2015

PASOWANIE NA UCZNIA RZEMIEŚLNICZEGO 2015

Ponad 100 młodych przyszłych adeptów rzemiosła klas I w 14 zawodach rzemieślniczych zostało 23 października br. uroczyście pasowanych na ucznia rzemieślniczego.

Najpierw złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Cechu, by następnie Szablą Kilińskiego zostać pasowanym przez Starszego Cechu w asyście Podstarszych złotowskiego Cechu.

Otrzymali również zaświadczenia o przyjęciu do grona pracowników młodocianych. To już wielowiekowa tradycja rzemiosła polskiego.

W bieżącym roku szkolnym w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w złotowskim Cechu naukę zawodu rozpoczęło 160 pracowników młodocianych. Przed nimi 3 lata nauki praktycznej w zakładzie rzemieślniczym i teorii w zasadniczej szkole zawodowej, które zakończą się egzaminem czeladniczym.

Życzymy im, aby jak najwięcej nauczyli się od swoich mistrzów i nigdy nie ustawali w doskonaleniu swoich umiejętności.

W uroczystości udział wzięli m.in. Starosta Złotowski Pan Ryszard Goławski, Starosta Powiatu Gifhorn (Niemcy) Pan Andreas Ebel, Pełnomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu na teren Północnej Wielkopolski Pani Katarzyna Jeleń, Dyrektor wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Złotowie Pan Mirosław Mincewicz, Sekretarz Miasta Złotowa Pani Aleksandra Zachęć, Dyrektor CKZiU w Złotowie Pan Andrzej Hencel, Wicedyrektor CKZiU Pani Dorota Mileszko, Kierownik Centrum Kształcenia Zawodowego przy CKZiU w Złotowie Pan Henryk Kostrzewa, nauczyciele- wychowawcy, mistrzowie szkolący oraz członkowie Zarządu Cechu.

Zapraszamy do galerii foto.