Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu uprzejmie informuje, iż w dniach 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) odbędą się Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2021. W ciągu dwóch dni zmagań 100 zawodników ocenianych będzie przez ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy, w 9 konkurencjach powalczy o udział w finale WorldSkills Shanghai 2022. 
WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills to największe tego rodzaju zawody na świecie.
W 2017 roku Polska dołączyła do rywalizacji, której efektem będą organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Biuro WorldSkills Poland krajowe eliminacje SkillsPoland 2021. W ramach wydarzenia odbędą się m.in. targi szkół technicznych i branżowych, panele dyskusyjne, debaty, warsztaty dla nauczycieli oraz oficjalna gala rozdania nagród.
Podczas tegorocznej edycji EKWSP 2021 rekrutacja odbywa się dla poniższych konkurencji:
– Florystyka,
– Frezowanie CNC,
– Fryzjerstwo,
– Instalacje sanitarne i grzewcze,
– Instalacje elektryczne,
– Meblarstwo,
– Mechanika pojazdów rolniczych,
– Obsługa gości hotelowych,
–  Stolarstwo.
W załącznikach przekazujemy Państwu materiały informacyjne o inicjatywie WorldSkills w Polsce i na świecie, świadczenia Partnerskie i Prezentację o samych eliminacjach, które odbędą się w Gdańsku. 
Zachęcamy również do odwiedzenia strony wydarzenia:

Zachęcamy wszystkich zdolnych i ambitnych młodocianych pracowników do udziału w eliminacjach. Głównym celem w/w konkursu jest wyłonienie młodych mistrzów fachu. Zwycięstwo daje możliwość zdobycia kwalifikacji do reprezentowania naszego kraju na międzynarodowym konkursie WorldSkills Szanghaj 2022.

W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań dotyczących konkursu zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem organizatora: 
Hanna Lipińska
Biuro WorldSkills Poland
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Narodowa Agencja Programu Erasmus+
tel.: 572 674 633; e-mail: hanna.lipinska@frse.org.pl
Categories: Aktualności

pl_PLPolski